O Mnie

3X6A9461

Cześć, jestem Patka!

Moja przygoda z obrazami zaczęła się w kwietniu 2020 roku, w trakcie lockdownu. Pierwszy obraz z niedźwiedziem powstał spontanicznie, dla zajęcia wolnego czasu pomiędzy zdalnym nauczaniem na studiach. Inspiracją dla jego stworzenia była twórczość Faith Montgomery. Od tamtej pory nieustannie tworze własne projekty, które ozdabiają Wasze wnętrza. 

Moja praca w drewnie zaczęła się też dużo wcześniej niż tworzenie obrazów. Pare lat wcześniej hobbistycznie rzeźbiłam drewniane, kuchenne łyżki. Z czasem stworzyłam swój własny mebel- łóżko, stolik, szafkę… Nigdy nie bałam się pracy przy maszynach, a wręcz dawało mi to ogromną satysfakcję ! 

W swoich dziełach ukazuje to co kocham najbardziej. Naturę, która nie zawsze jest doskonała, ale to właśnie stanowi jej piękno! 

Obrazy tworzę w 100% własnoręcznie, począwszy od pozyskania drewna po malunek na płótnie. Surowiec zakupuję na tartaku, dlatego masz pewność, że jest on odpowiednio wysuszony i ma odpowiednie właściwości fizykochemiczne. Jestem bardzo mile widziana na tartaku- zazwyczaj wybieram te deski, które są dla normalnego stolarza ,,wadliwe”- takie z sękami, ciekawym usłojeniem, z CHARAKTEREM ! W 90% używam drewna dębowego lub jesionowego. Są to bardzo twarde, szlachetne gatunki, w których precyzyjna praca to prawdziwe wyzwanie. 

Moje wieloletnie doświadczenie w pracy z drewnem, pozwoliło mi na znalezienie najlepszego sposobu jego obróbki tak, aby wydobyć z niego to, co najpiękniejsze! Moja autorska technika daje możliwość wycięcia każdego wzoru, jaki zapragniesz. Łoś, wilk, jeleń, sowa, orzeł, górska chatka a może jodłowy las? Żaden problem.

Do gotowej ramki przymierzam płótno i wtedy dzieje się magia. Każdy obraz staje się unikatem. Każde pociągnięcie pędzla to osobliwa, szczególna historia, stworzona specjalnie dla Ciebie. Gotowy obraz zabezpieczam werniksem, abyś mógł cieszyć się nim na lata!